About
Playlists
Sign up
6

Antakalnio istorijos

Join
OverviewBadges

Antakalnio istorijos

Join

Content

Antakalnis – vienas iš įdomiausių ir paslaptingiausių Vilniaus rajonų. Jau nuo seno žalioji Vilniaus vieta traukė įvairiausius žmones. Čia gimė daugybė istorijų, kurių dalis pasimiršo, dalis buvo apstatytos naujais daugiabučiais, o kai kurios pasiliko gyventi Antakalnio miškuose.

Tad šiandien metas leistis į tyrinėjimus ir atrasti Antakalnį iš naujo. Čia veda Pacų giminės istorijos gijos, nepraleisime progos paklausyti pasakojimų iš japoniško sodo, sužinoti apie Kazimiero Jono Sapiegos pomėgius, leistis ieškoti Vilniaus hipodromo ir pradingusio Viršupio dvaro liekanų.

Tad kviečiame nedelsti ir pradėti virtualią ekskursiją po žaliąjį rajoną ir jo istorijas!

Vilniaus savivaldybės remiamas projektas "Antakalnio istorijos" - tai jaunimo iniciatyva, kurį organizavo ir koordinavo dvi jaunimo darbuotojos: Aušra Turskytė ir Gintarė Joteikaitė.

Mokymosi grojaraštis sukurtas ir įgyvendintas remiantis Aušros Turskytės autoriniu meniniu kūriniu "Antakalnio istorijos".

Projektą remia Vilniaus savivaldybė.


Activities to complete

Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated
Pacas ir bažnyčia
Mandatory
10 minutes
View full activity

Content

Sapiegos buvo garsi ir galinga giminė, kurią labai traukė vaizdingas Antakalnio užmiestis. Čia jie pasistatė įspūdingus rūmus, o šalimais - Trinitorių bažnyčią. Rūmus supo gražus parkas su gausiomis alėjomis, skulptūromis ir fontanais. Tai buvo tikra ramybės oazė, kurią labai mėgo Kazimieras Jonas Sapiega.

Vieną kartą jam teko lankytis Italijoje, kur pirmą kartą jis paragavo figų. Nuo tos akimirkos figos tapo jo mėgstamiausiu valgiu. Grįžęs į Lietuvą jis pasisamdė italų sodininką ir liepė jam išauginti šiuos vaisius, tačiau lietuviškas oras figoms netiko. Kad ir kaip sodininkas stengėsi, figos neišaugo. Supykęs Kazimieras Jonas Sapiega atleido italų sodininką, nes šis esą “neišmanė figų meno”. Vėliau jis pasisamdė prancūzą, tačiau ir šį sykį sodininko vargas nuėjo veltui.

Dar ir dabar ant Sapiegų rūmų parko vartų galima pamatyti ornamentus su figomis, kurie liudija apie Kazimiero Jono Sapiegos pomėgį šiems vaisiams.

Peržvelk žemiau esantį video ir atsakyk į klausimą, esantį žemiau. Gausi atsakymą/patarimą iš Sapiegų giminės atstovų.


Get activity badge

Sapiega, sodininkas ir figos Get this badge

Šis ženkliukas patvirtina, kad jo savininkas susipažino su Kazimiero Jono Sapiegos istorija.

Tasks
Task no.1
Evidence verified by: one activity organiser
Peržiūrėjus video, pamąstyk ir atsakyk: ar teko patirti nusivylimą, kai turėjai tikslą, kuris neišsipildė? Kaip dėl to jauteisi?

Location

Antakalnio g. 17, Vilnius 10312, Lithuania

Skills

ESCO
#historic architecture
ESCO
#summarise stories
ESCO
#history
ESCO
#reflexion
ESCO
#think creatively
ESCO
#participate in artistic mediation activities
ESCO
#fine arts
ESCO
#cultural history
Activities: 5
Started: 127
Completed playlist: 75
Time to complete: 50 minutes
Share:

Organisers

Antakalnio istorijos
Badgecraft hosts this platform and develops it together with leading educational organisations. The European Union's programme Erasmus+ granted co-funding for building the first version of this platform. Contact support@badgecraft.eu.
Platform
Change to another language:
Co-funded by the Erasmus+ programme of the European Union
HomeMapActivitiesPlaylists