Su di noi
Playlist
Registrati
4

Mokymasis ir mąstymas

Partecipa
PanoramicaBadge

Mokymasis ir mąstymas

Partecipa

Informazioni

Daugybė mokslininkų visame pasaulyje jau ne vienus metus iš įvairių perspektyvų tyrinėja žmogaus mokymosi ir pažinimo mechanizmus, darančius įtaką tiek žmogaus išgyvenimui, tiek visos žmonijos nuolatinio tobulėjimo procesui.

Vienas garsiausių mokslininkų, XX a. iškėlęs į viešumą tyrimų rezultatus, atvėrusius žmogaus nesąmoningo išmokimo plotmes, buvo Ivanas Pavlovas. Pavlovas atrado sąsają tarp šuns, dalyvavusio eksperimente, jam tiekiamo maisto ir prieš patiekiant maistą suskambančio garso. Ilgainiui šuns kūnas, pasąmoningai susiejęs garsą su maisto tiekimu, imdavo reaguoti (jo kūne išsiskirdavo seilės) net ir nematant paties maisto. Šis reiškinys buvo pavadintas klasikiniu sąlygojimu.

Pavlovas ir toliau tęsė savo tyrimus, atrasdamas vis daugiau naujų dalykų, tokių kaip reakcijos blėsimas ir atsinaujinimas, kuris parodė, kad kartą atrasta sąsaja gali būti laikinai išblėsusi, tačiau niekuomet galutinai nepamirštama ir gali atsinaujinti tinkamai dirginant. Taip pat buvo atrasti ir tokie reiškiniai kaip apibendrinimas ir atskyrimas – tai žmogaus gebėjimas atitinkamai reaguoti į panašius dirgiklius ir atskirti tuos, kurių skirtumai yra didesni. Ši savybė, nors ir skamba paprastai, tačiau yra viena svarbiausių rūšių išgyvenimui.

Burrhusas Fredericas Skinneris tyrinėjo teigiamo ir neigiamo pastiprinimų mokymosi procese vaidmenis. Jis atrado, kad teigiamas pastiprinimas visuomet skatina atlikti veiksmą, kurio ilgainiui išmokstama, o neigiamas pastiprinimas – imtis visų priemonių, kad diskomfortą keliantys pojūčiai tuojau pat pasibaigtų.

Albertas Bandura tyrinėjo žmogaus mokymosi stebint galimybes, teigdamas: „Mokytis būtų labai sunku, jau nekalbant apie tai, kad rizikinga, jei žmonės turėtų remtis vien tik savo pačių veiksmų padariniais, kurie nurodytų jiems, ką daryti.“ Vienas liūdniausių atradimų jo eksperimentuose buvo tai, kad stebėdamas žmogus įsisavina tiek teigiamo, tiek neigiamo elgesio, tokio kaip smurtas, neapykanta ar panašūs, patirtis. Stebint taip pat išmokstami ir perimami įvairūs stereotipai – lyčių, rasių, visuomenės klasių ir kiti. Taip, anot Banduros, vyksta socialinis modeliavimas, iš kurio ištrūkti, suprantant, kas iš tiesų yra teisinga, o kas – destruktyvu, pakankamai sunku.

Šiame mokymosi grojaraštyje, remdamiesi savo asmeninėmis konkrečiomis patirtimis, patyrinėsime galimus refleksinio pobūdžio mokymosi modelius.



Attività da completare

Completa le attività seguenti e ottieni i badge per vedere lo stato di completamento della playlist aggiornato
1. D. Kolbo mokymosi ratas
Obbligatorio
20 minuti
Vedi l'attività

Informazioni

Dar vienas efektyvaus mokymosi modelis, kurį verta paminėti yra Andrew Pollardo reflektyvaus mokymosi modelis, kurį jis ir jo kolegos aprašė knygoje “Reflektyvusis mokymas mokyklose”. Jo metodas, taip pat kaip ir Kolbo, įžvelgia mokymosi procese nuolatinius spiralinius ciklus, kuriais tinkamai naviguojant galima išgauti vis didėjantį efektyvumą ir patirčių kokybę.

Mokymosi ciklas, anot Pollardo, skirstomas į septynis etapus. Skirtingose situacijose galima sąmoningai atsidurti bet kuriame šios patirties etape, kuris gali tapti mokymosi pradžia.

DUOMENŲ RINKIMAS: Prieš pradedant bet kokį veiksmą yra renkami visi įmanomi duomenys, susiję su nagrinėjamu dalyku. Kuo daugiau informacijos šaltinių - tuo geriau.

DUOMENŲ NAGRINĖJIMAS: Duomenys yra analizuojami ir tiriami be išankstinių nusistatymų ir priimami tokie, kokie jie yra, sisteminant ir suspaudžiant į bendras koncepcijas.

DUOMENŲ ĮVERTINIMAS: Duomenys yra įvertinami ir pasidaromos konkrečios išvados, kurios gali būti tiek objektyvios, tiek subjektyvios.

APMĄSTYMAS: Reflektuojama visa turima informacija ir patirtis, generuojamos abstrakčios idėjos ir vizijos.

PLANAVIMAS: Kuriamas konkretus, struktūruotas veiksmų planas.

PASIRENGIMAS: Suplanuojama, kokie konkretūs ištekliai reikalingi veiksmų plano įgyvendinimui.

VEIKIMAS: Tai - konkreti patirtis, kuri karūnuoja visą ratą mokymosi ratą, kuomet yra integruojami visų šešių prieš tai atliktų žingsnių rezultatai į realią patirtį.



Ottieni badge per l'attività

Andrew Pollardo mokymosi ratas Ottieni questo badge

Šis ženkliukas patvirtina, kad susipažinau plačiau su įvairesniais mokymosi modeliais ir vienu iš jų Andrew Pollardo mokymosi ratu.
Attività
Task n.1
Prova verificata da: un organizzatore dell'attività
Įsivertink, kiek skirtingi etapai dominuoja tavo mokymosi elgesio modeliuose. Kuris etapas yra ryškiausias, ir kuriam skiriama mažiausiai dėmesio?

Competenze

ESCO
#plan learning
ESCO
#tecnologie dell'apprendimento
ESCO
#riflessione
ESCO
#e-learning
ESCO
#reflect on learning process
ESCO
#self-reflection
Attività: 3
Iniziato: 46
Playlist completata: 7
Tempo di completamento: 50 minuti
Condividi:

Organizzatori

New Dimension in Career Guidance
Badgecraft gestisce questa piattaforma web e continua a svilupparla in partnership con organizzazioni leader nel settore dell'educazione. La prima versione di questa piattaforma è stata realizzata grazie ai cofinanziamenti del programma Erasmus+ dell'Unione Europea. Contattaci all'email support@badgecraft.eu.
Piattaforma
Cambia lingua:
Co-finanziato dal programma Erasmus+ dell'Unione Europea
HomeMappaAttivitàPlaylist