Šiomis dienomis mūsų artimoje aplinkoje, socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje vis dažniau galime išgirsti apie neigiamas lyčių lygybės pasėkmes. Dėl vis dažniau pasitaikančių pavojų, norime pasiūlyti šį grojaraštį ir grupėse vykdomus užsiėmimus jaunimui, kuriuose galėsite įgyti daugiau žinių, patarimų, pagalbos apie lyčių lygybę, dėl kurios iškyla daug neigiamų veiksnių, tokių kaip: galios ir kontrolės pavojus, smurtas santykiuose - šeimoje ar darbe, diskriminavimas, saugumo ribos, stereotipai, lygios teisės, reklamos, darbo rinka. Taip pat be visų šių dalykų norime atskleisti kaip galima kurti saugius su pagarba ir be smurto paremtus santykius, kaip galime padėti sau ir kitiems. Norime palengvinti kaip tinkamai susidoroti su varginančiais egzistenciniais klausimais, emociniais sunkumais, kaip sustiprinti savo stipriąsias puses. Kviečiame prisijungti prie 6 temų už kurias bus gaunamas LYČIŲ LYGYBĖS ženkliukas. Mokymai vyksta surinkus - 5 asmenų grupę (tik 5 merginos arba tik 5 vaikinai), registracija atvira. Šie mokymai susidaro iš praktinių užduočių susitikimuose ir grojaraščio pildymo.
Aš dalyvavau 6 praktiniuose užsiėmimuose ir atsakiau į visus grojaraščio klausimus susijusius su lyčių lygybe .Atlikusi(ęs) šias užduotis dabar žinau:• Kas yra lyčių lygybė• Įstatymus, savo teises• Kas yra smurtas, kaip atpažinti jo rūšis, etapus• Kaip padėti sau ir kitiems patyrus smurtą, patyčias, dikriminaciją, prievartą• Kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje su savo asmenine informacija• Savo teises rekreacinėje sveikatoje• Susiformavusius stereotipus• Kaip atpažinti diskriminacinio pobūdžio reklamą• Kas yra prekyba žmonėmis, kaip atpažinti, formas ir pagalba• Į kokias institucijas galiu kreiptis pagalbos
Мероприятия для завершения
Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated
Nors visame pasaulyje prekyba žmonėmis yra pripažinta kaip nusikalstama ir nelegali veikla, tačiau tai tebėra viena sparčiausiai augančių organizuoto tarptautinio nusikalstamumo formų. Lietuva kaip ir dauguma Europos Sąjungos šalių į savo nacionalinę teisę yra perkėlusi ES direktyvą dėl prekybos žmonėmis prevencijos, kovos su ja ir aukų apsaugos. Remiantis ja, jeigu žmogus, siekiant jį išnaudoti, patyrė prievartą – nesvarbu fizinį ar psichologinį smurtą – jis yra laikomas nukentėjusiuoju nuo prekybos žmonėmis. Psichologine prievarta gali būti laikomas šantažas, apgaulė, grasinimai ir pan.Pasaulyje šiuo metu egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Jauni žmonės privalo žinoti, atpažinti ir mokėti įvardinti visas prekybos žmonėmis formas ir rūšis.
Badgecraft размещает эту платформу и разрабатывает ее вместе с ведущими образовательными организациями. Программа Европейского Союза Erasmus+ выделила софинансирование для создания первой версии этой платформы. Свяжитесь с support@badgecraft.eu.