Antakalnis – vienas iš įdomiausių ir paslaptingiausių Vilniaus rajonų. Jau nuo seno žalioji Vilniaus vieta traukė įvairiausius žmones. Čia gimė daugybė istorijų, kurių dalis pasimiršo, dalis buvo apstatytos naujais daugiabučiais, o kai kurios pasiliko gyventi Antakalnio miškuose.
Tad šiandien metas leistis į tyrinėjimus ir atrasti Antakalnį iš naujo. Čia veda Pacų giminės istorijos gijos, nepraleisime progos paklausyti pasakojimų iš japoniško sodo, sužinoti apie Kazimiero Jono Sapiegos pomėgius, leistis ieškoti Vilniaus hipodromo ir pradingusio Viršupio dvaro liekanų.
Tad kviečiame nedelsti ir pradėti virtualią ekskursiją po žaliąjį rajoną ir jo istorijas!
Vilniaus savivaldybės remiamas projektas "Antakalnio istorijos" - tai jaunimo iniciatyva, kurį organizavo ir koordinavo dvi jaunimo darbuotojos: Aušra Turskytė ir Gintarė Joteikaitė.
Mokymosi grojaraštis sukurtas ir įgyvendintas remiantis Aušros Turskytės autoriniu meniniu kūriniu "Antakalnio istorijos".
Projektą remia Vilniaus savivaldybė.
Εκκρεμείς δραστηριότητες
Ολοκληρώστε τις παρακάτω δραστηριότητες, κερδίστε σήματα και θα δείτε την πρόοδο της playlist σας να ενημερώνεται
Sapiegos buvo garsi ir galinga giminė, kurią labai traukė vaizdingas Antakalnio užmiestis. Čia jie pasistatė įspūdingus rūmus, o šalimais - Trinitorių bažnyčią. Rūmus supo gražus parkas su gausiomis alėjomis, skulptūromis ir fontanais. Tai buvo tikra ramybės oazė, kurią labai mėgo Kazimieras Jonas Sapiega.
Vieną kartą jam teko lankytis Italijoje, kur pirmą kartą jis paragavo figų. Nuo tos akimirkos figos tapo jo mėgstamiausiu valgiu. Grįžęs į Lietuvą jis pasisamdė italų sodininką ir liepė jam išauginti šiuos vaisius, tačiau lietuviškas oras figoms netiko. Kad ir kaip sodininkas stengėsi, figos neišaugo. Supykęs Kazimieras Jonas Sapiega atleido italų sodininką, nes šis esą “neišmanė figų meno”. Vėliau jis pasisamdė prancūzą, tačiau ir šį sykį sodininko vargas nuėjo veltui.
Dar ir dabar ant Sapiegų rūmų parko vartų galima pamatyti ornamentus su figomis, kurie liudija apie Kazimiero Jono Sapiegos pomėgį šiems vaisiams.
Peržvelk žemiau esantį video ir atsakyk į klausimą, esantį žemiau. Gausi atsakymą/patarimą iš Sapiegų giminės atstovų.
Η Badgecraft φιλοξενεί αυτήν την πλατφόρμα και την αναπτύσσει μαζί με κορυφαίους εκπαιδευτικούς οργανισμούς. Το πρόγραμμα Erasmus + της Ευρωπαϊκής Ένωσης συγχρηματοδότησε την κατασκευή της πρώτης έκδοσης αυτής της πλατφόρμας. Επικοινωνήστε με το support@badgecraft.eu.