About
Playlists
Sign up
1

4. Išlaidų skirstymas į segmentus

Join
OverviewBadges

4. Išlaidų skirstymas į segmentus

Join

Content

Pirmoje dalyje kalbėjome apie lėšų generavimą, o dabar kviečiame apžvelgti finansinių išlaidų klausimą. Šio užsiėmimo tikslas nėra gilintis į sudėtingus finansų valdymo įrankius, tačiau dalyviai kviečiami sąmoningai įsivertinti, kokiai gyvenimo sričiai šią akimirką jie skiria daugiausiai savo finansinių išteklių, ir ar turimas lėšų paskirstymas yra pakankamai subalansuotas. Vėliau, atliekant vieną iš pasiūlytų užduočių,bus suteikta galimybė dalyviams įdėmiau patyrinėti šį klausimą savo asmeninio gyvenimo kontekste.

Būstas, maistas, sveikata – lėšos išleidžiamos būtiniausiems ir neišvengiamiems dalykams ir paslaugoms.

Socialiniai santykiai ir emocijos – lėšos išleidžiamos socializuojantis su draugais, pažįstamais, kolegomis arba investuojamos į pomėgius ir laisvalaikį, skirtus praturtinti gyvenimą ryškiomis emocijomis.

Poilsis – lėšos skirtos jėgoms ir kitiems vidiniams resursams atgauti ilsintis, nesvarbu, ar tai būtų vienos dienos išvyka į sodybą, ar savaitės trukmės poilsis užsienyje. Kai kuriais atvejais gali iškilti keblumų mėginant atskirti poilsį nuo išlaidų socialiniams santykiams ir emocijoms, bet gali turėti ir ryškių skirtumų, nes vieni žmonės energijos gauna būdami aktyvūs ir bendraudami, kitiems, priešingai, prireikia visiškai užsisklęsti savyje ir pailsėti.


Veikla – lėšos išleidžiamos kaip investicija į esamą veiklą. Ši skiltis svarbi tiems, kurie kuria individualią veiklą ar verslą ir neišvengiamai turi investuoti į inventorių, reklamą ir kitus dalykus, kurie ilgainiui kuria pridėtinę finansinę naudą.

Mokymasis – lėšos kvalifikacijai dominančiose srityse kelti.

Taupymas – lėšos, neturinčios suplanuotos paskirties, yra taupomos.

Dažnai gali iškilti keblumų mėginant suprasti, į kurią skiltį labiau tinka vienokios ar kitokios krypties išlaidos. Tarkim, išvyką į festivalį, kuriame vyks šokių pamokos, galima traktuoti kaip poilsinę kelionę, arba, kitaip sakant, kaip emocinio pasisėmimo krypties išlaidas. Tačiau iš kitos pusės, jeigu per šokių pamokas įgyti įgūdžiai yra motyvuojami vizijomis ateity tapti šokių mokytoju, išlaidas jau drąsiai galima priskirti mokymosi ar net investavimo veiklai. Tad šio skirstymo tikslas visų pirma yra paskatinti sąmoningai apmąstyti, su kuo susijusios kiekvieno jauno žmogaus gyvenimiškos išlaidos.


Get activity badge

4. Išlaidų skirstymas į segmentus Get this badge

Šis ženkliukas patvirtina, kad gebu analziuotis savo pajamas, stebėti jų panaudotinumą, reflektuoti ką keisti, ką ne. Tai parodo, kad gebu ugdytis finansinio raštingumo kompetenciją.
Tasks
Task no.1
Issued by organiser or scanning QR code
Paskirstykite lapą į dvi dalis. Vienoje pusėje reikia surašyti visas turimas veiklas ir pomėgius – tiek tuos, kurie generuoja lėšas, tiek tuos, kurie jų negeneruoja.

Užduočiai įvykdyti skiriama 10 minučių. Tuomet kitoje lapo pusėje parašykite, kaip kiekviena iš šių veiklų galėtų tapti finansiniu šaltiniu. Šalia tų veiklų, kurios jau generuoja pajamas, pamąstykite ir pasižymėkite, ką reikėtų daryti, kad minėtos veiklos imtų generuoti dar daugiau pajamų. Šiai užduoties daliai skiriama dar 15 minučių.

Pasidalinkite nuotrauka ar surašykite mintis čia.
Task no.2
Issued by organiser or scanning QR code
Pagal teorinės dalies finansinių išlaidų skirstymo į gyvenimo segmentus dalį, aprašykite paskutinio mėnesio išlaidas kiekvienai iš minėtų skilčių.

Užduočiai atlikti skiriama 10–15 minučių.

Pasidalinkite savo įžvalgomis.

Skills

ESCO
#manage cash flow
Career and job readiness
Added to playlist (1)
Share:

Organisers

New Dimension in Career Guidance

Used in playlists

Finansų valdymas
New Dimension in Career Guidance
Badgecraft hosts this platform and develops it together with leading educational organisations. The European Union's programme Erasmus+ granted co-funding for building the first version of this platform. Contact support@badgecraft.eu.
Platform
Change to another language:
Co-funded by the Erasmus+ programme of the European Union
HomeMapActivitiesPlaylists