Vilnius City of Learning
About
Playlists
Sign up
6

Finansų valdymas

Join
OverviewBadges

Finansų valdymas

Join

Content

Šio mokymosi grojaraščio tikslas - suteikti dalyviams informaciją apie asmeninių finansų valdymą ir skirstymą į segmentus, taupymą, taip pat pasiruošti pirmųjų darbo vietų atlyginimo aptarimo situacijoms.

Tačiau, prieš pradedant ugdytis finansinio raštingumo kompetenciją, turime atkreipti dėmesį į pačią istorinę raidą. Kaip išvis atsirado pinigai mūsų pasaulyje? Dėl ko jie atsirado?

Šiame mokymosi cikle pažvelgsime plačiau į finansus ir efektyviau suprasime jų vaidmenį.

Įvairūs archeologiniai tyrimai jau daug metų mėgina atsakyti į klausimą, kokia gi yra tikroji pinigų, o vėliau – ir bankų sistemos atsiradimo istorija, įsukusi milžinišką pasaulinį ekonomikos mechanizmą.

Įvairūs archeologiniai duomenys rodo, kad jau paleolito laikais žmonės vykdė natūrinius mainus, keisdamiesi įvairiais būtinais dalykais: maistu, sumedžiotais laimikiais, ginklais, buities įrankiais ir t. t. Ilgainiui žmonėms buriantis į bendruomenes ir gerinant savo gyvenimo sąlygas, atsirado pirmosios turgavietės, kuriose vykdavo jau didesnio masto natūriniai mainai.

Praėjus dar daugiau laiko, toks būdas mainams vykdyti tapo nebeefektyvus ir nepatogus. Kaip tarpinė mainų grandis, įvertinant įvairių daiktų vertę, ėmė atsirasti pirmosios monetos. Tačiau ilgainiui net ir jos tapo pernelyg sunkia priemone nešiotis su savimi. Taip atsirado pirmieji popieriniai pinigai bei bankų sistemos užuomazgos.


Kviečiame susipažinti plačiau apie finansų valdymą tolimesnėse veiklose, atsakyti į klausimus, atlikti užduotis ir įgyti skaitmeninius mokymosi ženklelius. Kurie patvirtins šiose veiklose įgytas jūsų kompetencijas.

Sėkmingo pasiruošimo žingsnis po žingsnio darbui ir karjerai.

Užsiėmimus moderuoja ir grįžtamąjį ryšį suteikia:

Brigita Baškevičiūtė - edukatorė bei jaunimo darbuotoja, intensyviai dirbanti darbo su jaunimu lauke daugiau nei 7 metus. Turimas aukštasis etikos išsilavinimas bei šiuo metu studijuojamas sociologijos magistras, įkvepia aktyviai nagrinėti futurologijos svarbą. Tai mokslas apie ateitį, kuris padeda atrasti įrankius kaip paruošti jaunus žmones ateičiai, remiantis technologinės pažangos tyrimais.


Projektas "New Dimension In Career Guidance" finansuojamas ERASMUS+ programos

Activities to complete

Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated
1. Kaip šis daiktas mane apibūdina?
Mandatory
30 minutes
View full activity

Badges 6

Skills

ESCO
#handle cash flow
ESCO
#manage cash flow
ESCO
#perform self-assessment
ESCO
#manage loans
ESCO
#prižiūrėti finansus
ESCO
#funding methods
Activities: 5
Started: 10
Completed playlist: 0
Time to complete: 2 hours 20 minutes
Share:

Organisers

New Dimension in Career Guidance
Badgecraft hosts this platform and develops it together with leading educational organisations. The European Union's programme Erasmus+ granted co-funding for building the first version of this platform. Contact support@badgecraft.eu.
Platform
Change to another language:
Co-funded by the Erasmus+ programme of the European Union
HomeAll activitiesPlaylistsMap