Su di noi
Playlist
Registrati
1

Viršupio dvaras

Antakalnio g. 84A, Vilnius 10204, Lithuania
Partecipa
PanoramicaBadge

Viršupio dvaras

Antakalnio g. 84A, Vilnius 10204, Lithuania
Partecipa

Informazioni

Kadaise Žygimantas Augustas Antakalnyje pasistatė medžioklės rūmus - Viršupio dvarą. Šalia dvaro jis turėjo ir žvėrynėlį, kuriame laikė įvairiausius gyvūnus. Labiausiai laiką Antakalnyje Žygimantas mėgo leisti su savo mylimąja Barbora. Barborai taip pat labai patiko Antakalnyje. Šalia Neries ji mėgo lesinti retų rūšių gulbes, kurias Žygimantas Augustas parvežė jai iš užsienio. Praėjus daugybei metų, rūmai sugriuvo, sunyko. Tačiau paslaptingas dvaras ir jo buvimo vieta nedavė ramybės daugybei tyrinėtojų. Vienas iš tokių buvo Adomas Honoris Kirkoras. Vienoje iš savo knygų jis teigė atradęs dvaro pamatus, senovinių monetų, koklių ir kitų artefaktų. Tačiau po tyrinėtojo mirties, daugybė jo užrašų dingo, ir dabar labai sunku pasakyti kur dabar yra dvaro pamatai.

Kur galėjo stovėti Žygimanto Augusto medžioklės rūmai, versijų yra įvairių. Viena iš jų teigė, kad dvaras galėjo stovėti už dabartinės Antakalnio infekcinės ligoninės, tačiau 1992 m. atlikti kasinėjimai, nuvylė - jokių dvaro pamatų nerasta. Lieka dar kelios teorijos, pagal kurias dvaras galėjo būti maždaug toje vietoje kur dabar yra Antakalnio žiedas arba Valakampių tiltas. Tad gali būti, jog medžioklės rūmai – giliai po afaltu vis dar laukia kada bus atrasti iš naujo.

Beje! 2020 m. gruodžio 6 dieną Barborai Radvilaitei sukako 500 metų - išties reikšmingas jubiliejus!

Peržiūrėk žemiau esantį video apie laiku keliaujančius ir pasiklydusius Barborą ir Žygimantą bei atsakyk į pateiktą klausimą - sulauksi atsakymo iš romantiškiausios Antakalnio istorijų poros!


Ottieni badge per l'attività

Viršupio dvaras Ottieni questo badge

Šis ženkliukas patvirtina, jog jo savininkas(ė) susipažino su Viršupio dvaro ir jo gyventojų - Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto istorija.

Devi completare tutte le attività per ottenere il badge
Attività
Task n.1
Prova verificata da: un organizzatore dell'attività
Ar esi patyręs ilgesį vietos ar artimo žmogaus? Papasakok savo istoriją.
Task n.2
Prova verificata da: un organizzatore dell'attività
Kaip save įsivaizduoji po 5 metų? Kaip atrodo tavo gyvenimas, ką veiki, kokią turi svajonę?

Luogo

Antakalnio g. 84A, Vilnius 10204, Lithuania

Competenze

ESCO
#riassumere storie
ESCO
#storia
ESCO
#partecipare a un'attività di mediazione artistica
ESCO
#belle arti
ESCO
#storia delle culture
Arte e cultura
Inserito in playlist (1)
Tempo di completamento: 10 minuti
Condividi:

Organizzatori

Antakalnio istorijos

Utilizzato nelle playlist

Antakalnio istorijos
Antakalnio istorijos
Badgecraft gestisce questa piattaforma web e continua a svilupparla in partnership con organizzazioni leader nel settore dell'educazione. La prima versione di questa piattaforma è stata realizzata grazie ai cofinanziamenti del programma Erasmus+ dell'Unione Europea. Contattaci all'email support@badgecraft.eu.
Piattaforma
Cambia lingua:
Co-finanziato dal programma Erasmus+ dell'Unione Europea
HomeMappaAttivitàPlaylist