Om
Spillelister
Registrer deg
1

Viršupio dvaras

Antakalnio g. 84A, Vilnius 10204, Lithuania
Delta
OversiktMerker

Viršupio dvaras

Antakalnio g. 84A, Vilnius 10204, Lithuania
Delta

Innhold

Kadaise Žygimantas Augustas Antakalnyje pasistatė medžioklės rūmus - Viršupio dvarą. Šalia dvaro jis turėjo ir žvėrynėlį, kuriame laikė įvairiausius gyvūnus. Labiausiai laiką Antakalnyje Žygimantas mėgo leisti su savo mylimąja Barbora. Barborai taip pat labai patiko Antakalnyje. Šalia Neries ji mėgo lesinti retų rūšių gulbes, kurias Žygimantas Augustas parvežė jai iš užsienio. Praėjus daugybei metų, rūmai sugriuvo, sunyko. Tačiau paslaptingas dvaras ir jo buvimo vieta nedavė ramybės daugybei tyrinėtojų. Vienas iš tokių buvo Adomas Honoris Kirkoras. Vienoje iš savo knygų jis teigė atradęs dvaro pamatus, senovinių monetų, koklių ir kitų artefaktų. Tačiau po tyrinėtojo mirties, daugybė jo užrašų dingo, ir dabar labai sunku pasakyti kur dabar yra dvaro pamatai.

Kur galėjo stovėti Žygimanto Augusto medžioklės rūmai, versijų yra įvairių. Viena iš jų teigė, kad dvaras galėjo stovėti už dabartinės Antakalnio infekcinės ligoninės, tačiau 1992 m. atlikti kasinėjimai, nuvylė - jokių dvaro pamatų nerasta. Lieka dar kelios teorijos, pagal kurias dvaras galėjo būti maždaug toje vietoje kur dabar yra Antakalnio žiedas arba Valakampių tiltas. Tad gali būti, jog medžioklės rūmai – giliai po afaltu vis dar laukia kada bus atrasti iš naujo.

Beje! 2020 m. gruodžio 6 dieną Barborai Radvilaitei sukako 500 metų - išties reikšmingas jubiliejus!

Peržiūrėk žemiau esantį video apie laiku keliaujančius ir pasiklydusius Barborą ir Žygimantą bei atsakyk į pateiktą klausimą - sulauksi atsakymo iš romantiškiausios Antakalnio istorijų poros!


Last ned aktivitetsmerke

Viršupio dvaras Få dette merket

Šis ženkliukas patvirtina, jog jo savininkas(ė) susipažino su Viršupio dvaro ir jo gyventojų - Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto istorija.

Du må fullføre alle oppgaver for å få dette merket
Oppgaver
Oppgavenr.1
Bevis bekreftet av: en aktivitetsarrangør
Ar esi patyręs ilgesį vietos ar artimo žmogaus? Papasakok savo istoriją.
Oppgavenr.2
Bevis bekreftet av: en aktivitetsarrangør
Kaip save įsivaizduoji po 5 metų? Kaip atrodo tavo gyvenimas, ką veiki, kokią turi svajonę?

Lokasjon

Antakalnio g. 84A, Vilnius 10204, Lithuania

Ferdigheter

ESCO
#summarise stories
ESCO
#history
ESCO
#participate in artistic mediation activities
ESCO
#fine arts
ESCO
#cultural history
Kunst og kultur
Lagt til spilleliste (1)
Tid på å fullføre: 10 minutter
Del:

Arrangører

Antakalnio istorijos

Brukt i spillelister

Antakalnio istorijos
Antakalnio istorijos
Badgecraft driver denne plattformen og utvikler den sammen med ledende utdanningsorganisasjoner. EUs Erasmus Plus-program har delfinansiert utviklingen av den første versjonen av denne plattformen. Kontakt support@badgecraft.eu.
Plattform
Endre til annet språk:
Delfinansiert av EUs Erasmus Plus-program
HjemKartProsjekterSpillelister