Šiomis dienomis mūsų artimoje aplinkoje, socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje vis dažniau galime išgirsti apie neigiamas lyčių lygybės pasėkmes. Dėl vis dažniau pasitaikančių pavojų, norime pasiūlyti šį grojaraštį ir grupėse vykdomus užsiėmimus jaunimui, kuriuose galėsite įgyti daugiau žinių, patarimų, pagalbos apie lyčių lygybę, dėl kurios iškyla daug neigiamų veiksnių, tokių kaip: galios ir kontrolės pavojus, smurtas santykiuose - šeimoje ar darbe, diskriminavimas, saugumo ribos, stereotipai, lygios teisės, reklamos, darbo rinka. Taip pat be visų šių dalykų norime atskleisti kaip galima kurti saugius su pagarba ir be smurto paremtus santykius, kaip galime padėti sau ir kitiems. Norime palengvinti kaip tinkamai susidoroti su varginančiais egzistenciniais klausimais, emociniais sunkumais, kaip sustiprinti savo stipriąsias puses. Kviečiame prisijungti prie 6 temų už kurias bus gaunamas LYČIŲ LYGYBĖS ženkliukas. Mokymai vyksta surinkus - 5 asmenų grupę (tik 5 merginos arba tik 5 vaikinai), registracija atvira. Šie mokymai susidaro iš praktinių užduočių susitikimuose ir grojaraščio pildymo.
Aš dalyvavau 6 praktiniuose užsiėmimuose ir atsakiau į visus grojaraščio klausimus susijusius su lyčių lygybe .Atlikusi(ęs) šias užduotis dabar žinau:• Kas yra lyčių lygybė• Įstatymus, savo teises• Kas yra smurtas, kaip atpažinti jo rūšis, etapus• Kaip padėti sau ir kitiems patyrus smurtą, patyčias, dikriminaciją, prievartą• Kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje su savo asmenine informacija• Savo teises rekreacinėje sveikatoje• Susiformavusius stereotipus• Kaip atpažinti diskriminacinio pobūdžio reklamą• Kas yra prekyba žmonėmis, kaip atpažinti, formas ir pagalba• Į kokias institucijas galiu kreiptis pagalbos
Atividades para concluir
Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated
Apie fizinį ir seksualinį smurtą bei jo žalą kalbama daug ir daugeliui aišku, kad tai – rimta problema. Tuo tarpu emocinis smurtas yra kur kas mažiau matomas ir vis dar neretai vertinamas nepakankamai rimtai. Deja, emocinis smurtas gali lygiai tiek pat prisidėti prie įvairių psichologinių sunkumų, kiek ir fizinis.
Emocinis (arba psichologinis) smurtas – tai ilgą laiką besitęsiantis nuolatinis tyčinis žmogaus menkinimas siekiant įskaudinti, dėl ko mažėja žmogaus savivertė bei sutrinka gebėjimas bendrauti ir prisitaikyti aplinkoje. Nors manoma, kad santykiuose dažniau smurtauja vyrai prieš moteris, lygiai taip pat smurtauti gali ir moterys prieš savo antrąsias puses. Emocinis smurtas gali pasireikšti kito asmens žeminimu, kaltinimu, nors tam nėra objektyvių priežasčių, kritikavimu, grasinimu, teigimu, kad asmuo – blogesnis už kitus, perdėtu kontroliavimu ir izoliavimu. Smurtaudamas asmuo siekia parodyti savo valdžią, pranašumą (nors giliai viduje smurtautojas gali būti nepasitikintis savimi, nelaimingas ir sutrikęs žmogus).
Aš susipažinau nuo smurto sąvokos iki savigynos veiksmų.
Tarefas
Task no.1
Issued by organiser or scanning QR code
1. Kur kreiptis patyrus smurtą?
2. Kokios yra smurto rūšys https://www.specializuotospagalboscentras.lt/
3. Kokie yra smurto rato etapai?
4. Ar kitas žmogus gali išprovokuoti smurtą savo atžvilgiu?
A Badgecraft roda uma infra-estrutura web para Cidades e Regiões de Aprendizagem. O consórcio Europeu desenvolve esta plataforma com o co-financiamento do programa da União Europeia Erasmus+