Vilnius City of Learning
AboutPlaylists All activities Login Sign up
1

5. Kaip kalbėtis apie savo atlyginimą?

Join
OverviewBadges

5. Kaip kalbėtis apie savo atlyginimą?

Join

Content

Paskutinė tema, kuri itin svarbi šiame mokymosi grojaraštyje - pokalbis apie finansinį atlygį.
Darbo su jaunimu patirtis rodo, kad didžioji dalis jaunų žmonių per pirmuosius darbo pokalbius drovisi ir netgi bijo užduoti klausimą dėl finansinio atlygio, kuo neretai naudojasi nesąžiningi darbdaviai. Iš tiesų, nemažai daliai žmonių finansinių klausimų darbe sprendimas kelia nejaukumą ir diskomfortą, taigi svarbu žinoti kelis aspektus:

  • Kalbėtis apie pinigus yra visiškai normalu, maža to, tai – būtina. Darbdaviui pačiam neiškėlus atlyginimo dydžio klausimo, tai yra jo klaida, ir verta pakviesti jį aptarti šią temą.
  • Turint dvejonių dėl vienokios ar kitokios darbo pozicijos, profesijos ar paslaugos apmokėjimo tarifų, verta patyrinėti rinkos kainas, naudinga būtų susirasti pažįstamų asmenų, kurie dirba panašų ar analogišką darbą, ir sužinoti jų patirtį. Susirinkus reikiamą informaciją, yra žymiai lengviau apie tai kalbėtis su būsimu darbdaviu. Dauguma žmonių bijo kreiptis pagalbos į pažįstamus žmones, nes didžioji visuomenės dalis atlyginimo klausimą priima kaip tabu.
  • Kai kuriais atvejais darbdaviai būna nusistatę konkrečius nekintamus įkainius, kuriuos iš karto pristato, ir tuomet kalbėtis apie tai tampa žymiai lengviau. Tačiau jeigu jūsų per darbo pokalbį klausia, kokio atlyginimo tikitės iš darbovietės, įvardiję skaičių, palikite tam tikrą intervalą, kad darbdavys galėtų turėti pasirinkimą. Nesakykite frazės: „Norėčiau gauti 1000 eurų“, verčiau savo lūkesčius įvardykite taip: „Matyčiau savo atlyginimą tarp 800 ir 1200 eurų.“

Jau per pirmą susitikimą tiksliai išsiaiškinkite, koks atlyginimas būtų su mokesčiais, ir koks – juos atskaičius, nes dėl šio klausimo dažnai kyla nesusipratimų.

Šios veiklos metu kviečiame kiekvieną iš jūsų intensyviau permąstyti savo patirtis, kokios jos buvo, kalbantis apie savo atlyginimą? Kokias emocijas bei mintis tai keldavo? Kur yra jūsų stiprybė kalbėtis apie tai?

Kviečiame pirmąjį filmuką peržiūrėti nuo 5.23 min., kuriame esminėmis mintimis paliečiama ši tema.

Antrąjį - visą :)

Malonaus savęs tyrinėjimo ir savo pridėtinės vertės suvokimo.

Get activity badge

Get activity badge subtitle

5. Kaip kalbėtis apie savo atlyginimą? Get this badge

Šis ženkliukas parodo, kad susipažinau su esminiais kriterijais, kurie ypač svarbūs pradedant pokalbį su darbdaviu apie atlyginimą.

Tasks
Task no. 1
Issued by organiser or scanning QR code
Kokius jausmus tau kelia mintys/patirtys pokalbiuose apie darbo atlyginimą? Dėl ko?
Task no. 2
Issued by organiser or scanning QR code
Jei turi patirčių iš pokalbių su darbdaviais apie atlyginimą, pasidalink. Kuo tos patirtys ypatingos?
Task no. 3
Issued by organiser or scanning QR code
Kokius esminius dalykus išmokai/supratai apie pokalbį atlyginimo klausimu? Ką svarbiausio įvardintum pokalbio metu?

Badges
1

Skills

ESCO
#manage loans
ESCO
#monitor financial accounts
Career and job readiness
Added to playlist (1)
Time to complete: 20 minutes
Share:

Organisers

New Dimension in Career Guidance

Used in playlists

Finansų valdymas
New Dimension in Career Guidance
Badgecraft hosts this platform and develops it together with leading educational organisations. The European Union's programme Erasmus+ granted co-funding for building the first version of this platform. Contact support@badgecraft.eu.
Platform
Change to another language:
Co-funded by the Erasmus+ programme of the European Union
HomeAll activitiesPlaylistsMap