Antakalnis – vienas iš įdomiausių ir paslaptingiausių Vilniaus rajonų. Jau nuo seno žalioji Vilniaus vieta traukė įvairiausius žmones. Čia gimė daugybė istorijų, kurių dalis pasimiršo, dalis buvo apstatytos naujais daugiabučiais, o kai kurios pasiliko gyventi Antakalnio miškuose.
Tad šiandien metas leistis į tyrinėjimus ir atrasti Antakalnį iš naujo. Čia veda Pacų giminės istorijos gijos, nepraleisime progos paklausyti pasakojimų iš japoniško sodo, sužinoti apie Kazimiero Jono Sapiegos pomėgius, leistis ieškoti Vilniaus hipodromo ir pradingusio Viršupio dvaro liekanų.
Tad kviečiame nedelsti ir pradėti virtualią ekskursiją po žaliąjį rajoną ir jo istorijas!
Vilniaus savivaldybės remiamas projektas "Antakalnio istorijos" - tai jaunimo iniciatyva, kurį organizavo ir koordinavo dvi jaunimo darbuotojos: Aušra Turskytė ir Gintarė Joteikaitė.
Mokymosi grojaraštis sukurtas ir įgyvendintas remiantis Aušros Turskytės autoriniu meniniu kūriniu "Antakalnio istorijos".
Projektą remia Vilniaus savivaldybė.
Attività da completare
Completa le attività seguenti e ottieni i badge per vedere lo stato di completamento della playlist aggiornato
XIX a. buvo įkurta Vilniaus jojikų draugija, kuri to paties amžiaus pabaigoje pastatė hipodromą. Hipodromas buvo labai populiari vieta, kurią labai mėgo miesto elitas. Tačiau užėjus II Pasaulinam karui jis buvo nuniokotas, sugriautas. Dabar belieka tik spėlioti kurioje tiksliai vietoje jis galėjo būti. Pagal daugelį to meto žemėlapių, spėjama, jog jis galėjo stovėti Saulėtekyje, maždaug toje vietoje, kur dabar yra Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras – VU biblioteka.
Peržiūrėk žemiau esantį video ir atsakyk į pateiktą klausimą.
#partecipare a un'attività di mediazione artistica
ESCO
#belle arti
ESCO
#storia delle culture
Attività: 5
Iniziato: 127
Playlist completata: 75
Tempo di completamento: 50 minuti
Condividi:
Organizzatori
Antakalnio istorijos
Badgecraft gestisce questa piattaforma web e continua a svilupparla in partnership con organizzazioni leader nel settore dell'educazione. La prima versione di questa piattaforma è stata realizzata grazie ai cofinanziamenti del programma Erasmus+ dell'Unione Europea. Contattaci all'email support@badgecraft.eu.