About
Playlists
Sign up
10

Kuriantys ateitį. Idėjos plėtojimas

Join
OverviewBadgesEndorsements

Kuriantys ateitį. Idėjos plėtojimas

Join

Content

Šio grojaraščio veiklos susideda iš dviejų dalių.Pirmoje dalyje galėsite savo idėjomis pasidalyti su kitais. Išgirsite idėjų pristatymus, vertinsite pasiūlymus, dalysite taškus ir atrinksite idėjas, kurias toliau plėtosite. Svarbu atvirai žiūrėti į idėjas, taip pat gebėti atsisakyti savo idėjų ir savo patirtimi prisidėti prie kitų žmonių idėjų plėtojimo.
Antros dalies veiklos padės iš naujo įsivertinti savo idėją. Atliekant šias veiklas jūsų atrinkta idėja gali visiškai pasikeisti - tai yra naujovių kūrimo proceso dalis. Todėl norime jums dar kartą priminti, kad į viską žvelgtumėte atvirai ir neįsitvertumėte pradinės idėjos.
Grojaraščio turinys paremtas “Innobox” metodiniu leidiniu, kurį sukūrė Suomijos skaitmeninio darbo su jaunimu ekspertų centras. Šie metodai padės jums imtis naujovių kūrimo jūsų gyvenime ir veikloje. Rinkinyje siūlomas veiklas ir užduotis jūs galite atlikti pavieniui, komandoje ar net su visa bendruomene jūsų organizacijoje.„Innobox“ tikslas – padėti jums tobulinti veiklą, kuriant naujus būdus veikti, sprendžiant jums ir kitiems rūpimas problemas ir iššūkius.
Šio grojaraščio veiklos yra labai specifinės ir susietos su grojaraščiu “Kuriantys ateitį. Iššūkiai ir sprendimai”. Todėl prieš neriant į šias veiklas labai rekomenduojame atlikti aukščiau paminėto grojaraščio veiklas.Šiame etape jūs jau turite turėti idėją, kurią esate pasiruošę plėtoti.
Taip pat, priklausomai nuo jūsų situacijos, išsirinkite kurias užduotis galite atlikti šiame grojaraštyje.Jei jums padeda fasilitatorius, pereikite prie 1 užduoties šioje dalyje.Jei dirbate kaip savarankiška grupė, pereikite prie 2 užduoties šioje dalyje.Jei dirbate pavieniui, pereikite prie 3 užduoties šioje dalyje.__Lietuvišką „Innobox“ versiją parengė ir išleido VšĮ “Nectarus” (nectarus.lt), vykdydami projektą, kurį finansavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Europos Sąjungos programa „Erasmus+”

Activities to complete

Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated
Kuriantys ateitį. Idėjų atrinkimas su palydėjimu
Optional
25 minutes
View full activity

Content

Kurdami savo naujovę jau nuėjote ilgą kelią, tačiau procesas dar nesibaigė. Turite idėją, bet to neužtenka. Turite iš naujo ją įvertinti ir pagalvoti, ar galima ką nors padaryti kitaip. Pirma į galvą atėjusi mintis nebūtinai yra pati geriausia, tačiau tą sužinosite atlikdami kitas užduotis. Norėtume jums dar kartą priminti, kad į viską žvelgtumėte atvirai ir neįsitvertumėte pradinės idėjos.
Kitose užduotyse nagrinėsite savo idėją iš kelių perspektyvų.
Šiai užduočiai jums reikės: 2 užduoties lapo “Lotosas” (veiklos priede)
Užduotis:
  1. Užrašykite savo idėją centre esančiame kvadrate.
  2. Po to aplinkiniuose apskritimuose užrašykite kitas idėjas, kurios kažkaip yra susijusios su jūsų idėja. Tai gali būti dalykai, kurie šauna į galvą, pavyzdžiui, konkretūs žodžiai ar bet kas, kas vienaip ar kitaip susiję su jūsų pradine idėja. Pakanka vieno sakinio.
  3. Užpildę visus apskritimus, pasirinkite vieną ir užrašykite jį naujo užduoties lapo viduryje.
  4. Tuomet pakartokite procesą.
  5. Tęskite tol, kol galite sugalvoti idėjų.
  6. Galiausiai pasižiūrėkite, ar kuri nors iš naujų idėjų yra geresnė už originalią, ar kuri nors iš idėjų suteikia originaliai koncepcijai ko nors naujo.
  7. Užduotį atlikite per 20-40 min.
  8. Po to atlikite skaitmeninio ženkliuko užduotis

Resources

  • Užduoties lapas "Lotosas"

Get activity badge

Susisijusių idėjų ieškotojo ženkliukas Get this badge

Badge informationEndorsements
Ženkliuko gavėjas/-a atliko užduotį, kurios metu išsamiai nagrinėjo savo idėją ieškodamas/-a sąsajų. Užduoties metu buvo pasitelktas kritinis, analitinis ir kūrybinis mąstymas.
You have to finish all tasks to get the badge
Tasks
Task no.1
Evidence verified by: one activity organiser
Užrašykite savo atsakymą: ar pakito pradinė idėja atlikus užduotį? Jei taip, trumpai aprašykite naują idėją.
Task no.2
Evidence verified by: one activity organiser
Įkelkite rezultatus (foto).

Skills

ESCO
#dirbti komandoje
ESCO
#analyse enforceability
ESCO
#monitor social impact
ESCO
#perform resource planning
ESCO
#brainstorm ideas
ESCO
#enrich the key idea
ESCO
#dirbti komandoje
ESCO
#assessment processes
ESCO
#analyse enforceability
ESCO
#create new concepts
ESCO
#make abstracts
ESCO
#research new ideas
ESCO
#perform data analysis
Activities: 9
Started: 34
Completed playlist: 14
Time to complete: 1 hour 10 minutes
Share:

Organisers

Vilnius City of Learning
Badgecraft hosts this platform and develops it together with leading educational organisations. The European Union's programme Erasmus+ granted co-funding for building the first version of this platform. Contact support@badgecraft.eu.
Platform
Change to another language:
Co-funded by the Erasmus+ programme of the European Union
HomeMapActivitiesPlaylists