About
Playlists
Sign up
10

Kuriantys ateitį. Idėjos plėtojimas

Join
OverviewBadgesEndorsements

Kuriantys ateitį. Idėjos plėtojimas

Join

Content

Šio grojaraščio veiklos susideda iš dviejų dalių.Pirmoje dalyje galėsite savo idėjomis pasidalyti su kitais. Išgirsite idėjų pristatymus, vertinsite pasiūlymus, dalysite taškus ir atrinksite idėjas, kurias toliau plėtosite. Svarbu atvirai žiūrėti į idėjas, taip pat gebėti atsisakyti savo idėjų ir savo patirtimi prisidėti prie kitų žmonių idėjų plėtojimo.
Antros dalies veiklos padės iš naujo įsivertinti savo idėją. Atliekant šias veiklas jūsų atrinkta idėja gali visiškai pasikeisti - tai yra naujovių kūrimo proceso dalis. Todėl norime jums dar kartą priminti, kad į viską žvelgtumėte atvirai ir neįsitvertumėte pradinės idėjos.
Grojaraščio turinys paremtas “Innobox” metodiniu leidiniu, kurį sukūrė Suomijos skaitmeninio darbo su jaunimu ekspertų centras. Šie metodai padės jums imtis naujovių kūrimo jūsų gyvenime ir veikloje. Rinkinyje siūlomas veiklas ir užduotis jūs galite atlikti pavieniui, komandoje ar net su visa bendruomene jūsų organizacijoje.„Innobox“ tikslas – padėti jums tobulinti veiklą, kuriant naujus būdus veikti, sprendžiant jums ir kitiems rūpimas problemas ir iššūkius.
Šio grojaraščio veiklos yra labai specifinės ir susietos su grojaraščiu “Kuriantys ateitį. Iššūkiai ir sprendimai”. Todėl prieš neriant į šias veiklas labai rekomenduojame atlikti aukščiau paminėto grojaraščio veiklas.Šiame etape jūs jau turite turėti idėją, kurią esate pasiruošę plėtoti.
Taip pat, priklausomai nuo jūsų situacijos, išsirinkite kurias užduotis galite atlikti šiame grojaraštyje.Jei jums padeda fasilitatorius, pereikite prie 1 užduoties šioje dalyje.Jei dirbate kaip savarankiška grupė, pereikite prie 2 užduoties šioje dalyje.Jei dirbate pavieniui, pereikite prie 3 užduoties šioje dalyje.__Lietuvišką „Innobox“ versiją parengė ir išleido VšĮ “Nectarus” (nectarus.lt), vykdydami projektą, kurį finansavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Europos Sąjungos programa „Erasmus+”

Activities to complete

Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated
Kuriantys ateitį. Idėjų atrinkimas su palydėjimu
Optional
25 minutes
View full activity

Content

Atliekant šią užduotį reikia pamąstyti, kaip pasikeistų idėja, jei iš jos būtų pašalintas apčiuopiamas išteklius. Pirmoji jūsų užduotis yra išvardyti, kurie ištekliai yra susiję su idėja, ir tada apsvarstyti, kiek jie reikšmingi. „Ištekliai“ yra konkretūs, su idėjos koncepcija susiję dalykai (darbo laikas, priemonės, žmonės, pinigai ar pan.). Įsivaizduokite, kad jūsų idėja yra pradėti jaunuolių ir jaunimo darbuotojų kompiuterinių žaidimų konsolių turnyrą jaunimo centre. Šiai idėjai įgyvendinti reikia jaunuolių, darbuotojo, konsolės, pultelio, jaunimo centro, sofos, žaidimo ir t. t. Kaip pasikeistų jūsų idėja, jei būtų pašalintas vienas iš jų, pavyzdžiui, jaunimo darbuotojas? Kaip atrodytų ši idėja, jei prie jos prisidėtų jaunuolio seneliai, o ne jaunimo darbuotojas? Dabar jūsų eilė išvardyti išteklius ir apsvarstyti, kaip pasikeis jūsų idėja.
Jums reikės: A4 formato lapo, tušinuko, 18 užduočių lapo (priede)
UŽDUOTIS:
  1. Išvardykite apčiuopiamus išteklius, susijusius su jūsų idėja. Pasirinkite svarbiausią. Apsvarstykite, kaip pasikeistų jūsų idėja, jei tas išteklius būtų pašalintas.
  2. Užduočių knygoje užrašykite tris naujus būdus, kaip įgyvendinti savo idėją be svarbiausio ištekliaus. Jei norite, galite pakartoti šį pratimą pašalindami kitą išteklių.
  3. Įvertinkite, ar kuri nors iš naujų versijų yra geresnė už jūsų pradinę idėją.
  4. Po to atlikite skaitmeninio ženkliuko užduotį

Resources

  • 18 užduočių lapas

Get activity badge

Išteklių tikrintojo ženkliukas Get this badge

Badge informationEndorsements
Ženkliuko gavėjas/-a atliko užduotį, kurios metu analizavo ir užrašė savo idėjos apčiuopiamus išteklius, o vėlesniuose žingsniuose aprašinėjo naujus būdus(sprendimus) idėjos įgyvendinimui eliminuojant svarbiausią išteklių (ar kelis). Užduoties metu buvo pasitelktas kritinis, analitinis ir kūrybinis mąstymas, bei lankstumas problemų sprendime.
Tasks
Task no.1
Evidence verified by: one activity organiser
Užrašykite savo atsakymus: ką supratote apie save ir apie savo idėją po užduoties?

Skills

ESCO
#dirbti komandoje
ESCO
#analyse enforceability
ESCO
#monitor social impact
ESCO
#perform resource planning
ESCO
#brainstorm ideas
ESCO
#enrich the key idea
ESCO
#dirbti komandoje
ESCO
#assessment processes
ESCO
#analyse enforceability
ESCO
#create new concepts
ESCO
#make abstracts
ESCO
#research new ideas
ESCO
#perform data analysis
Activities: 9
Started: 34
Completed playlist: 14
Time to complete: 1 hour 10 minutes
Share:

Organisers

Vilnius City of Learning
Badgecraft hosts this platform and develops it together with leading educational organisations. The European Union's programme Erasmus+ granted co-funding for building the first version of this platform. Contact support@badgecraft.eu.
Platform
Change to another language:
Co-funded by the Erasmus+ programme of the European Union
HomeMapActivitiesPlaylists